Czwartek, 08 Lipiec 2010 00:00

esoteric_rz-1_nowetrendy_pl

Esoteric_RZ-1Esoteric RZ-1 zintegrowany system audio klasy High-End

Esoteric RZ-1 to elegancki zintegrowany system muzyczny high-end wyposażony w napęd Super Audio CD/CD oraz najnowsze 32 bitowe przetworniki D/A, a także, w wejście gramofonowe i dwukanałowy wzmacniacz audio. RZ-1 oferuje kompletny zestaw wejść i wyjść łącznie z trzema wejściami cyfrowymi (optycznym, koaksjalnym i USB) co pozwala na perfekcyjne przetworzenie sygnału dostarczonego bezpośrednio z komputera czy innych źródeł cyfrowych. Wbudowany dwukanałowy wzmacniacz skonstruowano zgodnie z najwyższymi normami jakościowymi charakterystycznymi dla wszystkich produktów Esoteric. Choć zintegrowany system RZ-1 służyć ma w założeniu do codziennego słuchania muzyki, w przeróżnych warunkach, to jego zaawansowana konstrukcja, oparta na doświadczeniu zdobytym przy budowie komponentów Esoteric, pozwala zapewnić klientów, że jest prawdopodobnie najlepszy tego typu system na świecie.

W Esoteric RZ-1 zastosowano najnowszej generacji przetwornik cyfrowo analogowy produkowany przez Asahi Kasei Microdevices Corporation o oznaczeniu „AK4392” pracujący w technologii 32 bitowej. Zadbano także o absolutne odizolowanie zasilania łącza USB od przepływającego nim sygnału co znacznie poprawiło jakość dźwięku odtwarzanego z PC.

Do dyspozycji użytkownika pozostawiono dwa stereofoniczne wejścia analogowe z których jedno może być przełączone w tryb gramofonowy (MM). RZ-1 posiada wiele regulacji i dodatkowych funkcji takich jak: regulacja barwy niskich i wysokich tonów, regulacja balansu, sleep timer i wygaszacz wyświetlacza, a także elegancki pilot zdalnego sterowania. Wszystko to sprawia, że system, mimo wysokiego zaawansowania technologicznego, jest bardzo łatwy w obsłudze. Dodatkowo zaokrąglone linie i powierzchnie panelu frontowego o niewielkiej wysokości (77mm), tworzą wspaniały element dekorujący wnętrze, akceptowany przez największych purystów w tej dziedzinie. Przód systemu RZ-1 ma grubość dochodzącą do 40mm i wykonany jest ręcznie z jednego płata aluminium. Tworzenie trójwymiarowej bryły z dokładnością do 1 mikrometra trwa aż osiem godzin, ale przejrzysty i czysty projekt daje poczucie obcowania z dziełem sztuki.
Każdy dochodzący do systemu sygnał cyfrowy o rozdzielczości 24 bitów lub słabszej podlega bardzo precyzyjnej ekstrapolacji do rozdzielczości 32 bitowej dzięki czemu uzyskujemy znaczną poprawę jakości dźwięku.

System RZ-1 wyposażony jest w dwa przełączane filtry cyfrowe. Pierwszy z nich to „finite impulse response” FIR, który zapewnia bardzo precyzyjne odtwarzanie nawet najtrudniejszych dla urządzeń elektronicznych dźwięków, natomiast drugi – „short-delay” – potrafi usunąć wszelkie odbicia związane z przetwarzaniem sygnałów impulsowych, tworząc dźwięki naturalne i wypełnione. Wybór najodpowiedniejszej wersji filtrowania należy do użytkownika.

Technologia Esoteric zapewnia precyzyjne wzmocnienie sygnału audio zapewniając sprawne i pełne odtwarzanie muzyki. RZ-1 wyposażony jest w potężny analogowy układ zasilający z największym możliwym do zainstalowania w tak niskiej obudowie transformatorem toroidalnym i dużymi kondensatorami filtrującymi. Moc wyjściowa jest na tyle wystarczająca by bez najmniejszych kłopotów wysterować niewielkie high-endowe kolumny głośnikowe o niskiej sprawności, zapewniając słuchaczom pełny, naturalny i ekspresyjny dźwięk..

link do artykułu

Źródło: www.nowetrendy.pl