Czwartek, 01 Październik 2009 00:00

esoteric_eic

Podczas odbywającej się w dniach 28-30 września prezentacji nowości sprzętowych pochodzących od producentów będących w ofercie E.I.C. Sp.z o.o. znalazł się ekskluzywny zestaw stereofoniczny firmy Esoteric. W skład systemu wchodziły: P-03 transport CD/SACD, D-03 przetwornik D/A, C-03 przedwzmacniacz stereo oraz A-03 stereofoniczna końcówka mocy. Wartość całości to około 180 tys. złotych.  System połączony był kablami pochodzącymi od firm: Esoteric, Straight Wire, Kimber Kable. Z elektroniką Esoteric’a współpracowały kolumny głośnikowe: Tannoy Definition DC-10T, Quadral AURUM Montan VIII, Klipsch Palladium P-39F.

Doskonała przejrzystość systemu pozwalała bardzo wyraźnie eksponować właściwości brzmieniowe kolumn poszczególnych producentów. Tannoy oferował wzorcowo plastyczną średnicę z dużą ilością najniższych składowych, Quadral emanował szczegółowością i zwartym energetycznym basem, natomiast Klipsch rozsuwał ściany pomieszczenia zalewając słuchających wodospadem precyzyjnie wyartykułowanych dźwięków.

System bez względu na podłączone właśnie kolumny potrafił z łatwością przekonać do prezentacji dowolnego rodzaju muzyki. Od opery, przez wielkie składy symfoniczne i jazzowe asocjacje, a na dinozaurach sceny rockowej kończąc, wszystko odtwarzane było prawdziwie. Wyraźny charakter całości reprodukcji nadawany był przez głośniki. I o to właśnie chodzi.